Záblesk života | 6 | Koupelna Salazara Zmijozela

3. january 2018 at 21:51 | Nerea |  Záblesk života

juj, jsem tu znovu. ahoj! nějak mi to v poslední době trvá, ale snažím se. co je hlavní, ta kto, že se nezvdávám! jupí! další kapitolka Záblesku je tady a já ji zbožňuji. co vy?
pěkné čtení, Nerea :))

Kapitola 6

Koupelna Salazara Zmijozela


A tak se o pár desítek minut později Ellise nacházela v zástupu nezařazených prvňáků, které všechny významně převyšovala, což byl s její výškou celkem úspěch.

Profesorka McGonagallová je po proslovu, který měl dříve na starosti Brumbál, jakožto zástupce ředitele, uvedla do Velké síně. Všichni poslušně došli až k stupínku, na kterém byla jedna židle a stůl s kloboukem, a ještě o něco výš tam stál profesorský jídelní stůl ze světlého lesklého dřeva. Strop byl dnes začarován jako noční obloha, na které poletovaly zapálené svíce. Bylo to kouzelné.

Jelikož Ellisino jméno bylo přidáno na seznam zařazovaných prvňáků až dodatečně, tak musela počkat a vyslechnout si potlesk okolních kolejí, které vítali svoje nové členy. Byla trošku nervózní, ale nehodlala dát jakémukoli Zmijozelu záminku ke štěbetání či pomyšlení, že ta nová holka může mít jakoukoli slabinu.

Spousta dívek se při jejím vstupu do Síně uraženě zamračilo. Pomyslely si, jaké je to nespravedlivé, že se narodí někdo takový. Záviděly jí dlouhé vlasy, postavu s dokonalými křivkami, některé perfektní pleť a eleganci, ale skoro všechny jí záviděly její nádherný úsměv, který měla na tváři velmi vzácně. Žádná z nich si nevšimla, že jeden jediný, který zatím ukázala, směřoval právě ke Zmijozelskému stolu a žádnou z nich by nenapadlo, že by mohl patřit proslule známému chudákovi Severusovi Snapeovi.

Po zavolání jejího jména se Síní rozlehl šepot, a pokud se na ni doteď nikdo nedíval, pak bylo vše napraveno. Všichni věděli, že Whiteové jednou z pokrevních linií samotného Merlina.

Sedla si na židli uprostřed toho všeho, usmála se na Minervu McGonagallovou a nechala si od ní nasadit na hlavu ten strašný kus potrhané kůže, která sama od sebe mluvila a očividně byla chytřejší než všichni okolo dohromady, když bylo jejím privilegiem rozhodovat o dosud mladých životech přítomných dětí.

"Hm, kohopak to tu máme?" zeptal se zvědavě a trochu sebestředně Moudrý klobouk blondýnky, jejíž vlasy objímal. Věděla, že jeho hlas zní v její hlavě tak, aby si připadala, že zní celou síní.

"Jmenuji se Ellise Whiteová, ale to už jistě víš," odpověděla mu v myšlenkách trpělivě dívka, Moudrý klobouk se na chvilku zarazil, ale potom si vzpomněl, co že to vlastně chce říct.

"Ale jistě, chodila jsi do Zmijozelu."

"Ano."

"Myslíš si, že tam stále náležíš?" zeptal se jí a ona se zamyslela.

"Nevím," odpověděla nakonec a myslela to vážně. Sice doufala, že vše, co dělá, aby se napravila, se nějak odrazilo na její duši, ale nebyla si stoprocentně jistá, jestli to tak doopravdy bylo.

"Hm, odvážná jsi - to jsi ale byla i předtím. Stejně tak jsi chytrá a poněkud více oddaná, klasické vlastnosti Nebelvíra ale nemáš. Vše máš dopředu promyšlené, a to je až neskutečně Zmijozelské." Ellise strnula. Byla jako na jehlách z toho, kam bude zařazena. Byla však rozhodnutá pokračovat ve svém plánu, i kdyby byla zařazena do Zmijozelu.

"Nebelvír!" najednou se rozlehl sálem zvučný hlas Moudrého klobouku a Ellise v ten moment s úlevou slezla ze stoličky a zamířila si to ke stolu, který jásal nad novým členem. Přes místnost ale ještě vrhla pohled na černovlasého mladíka, který seděl obklopený kamarády. Jeho tmavý pohled byl upřený jejím směrem. A když jej zachytila, zatvářila se smutně a myslela to vážně. Kvůli němu by možná přemýšlela i nad Zmijozelem. Doufala, že se s ní nepřestane bavit jenom proto, že je zařazena do koleje, která je té jeho rivalem.

U nebelvírského stolu si sedla na místo, které jí celou dobu držel James, který samo sebou věděl, že bude zařazena do Nebelvíru. Ellise se musela smát. Každopádně byla ráda, že je ve společnosti někoho, kdo ji má alespoň trochu rád, a tak se nebála smát jejich vtípkům. Bohužel seděla zády k Severusovi, nemohla ani nenápadně sledovat jeho reakce. Snad se jí brzy podaří ho zastihnout někde o samotě, aby si s ním mohla v klidu promluvit.

Po večeři se měli všichni odebrat do svých kolejí. Slečnu Whiteovou ovšem zastavil profesor Brumbál s velmi zkroušeným výrazem ve tváři. Ellise mávla rukou na kluky dávajíc jim najevo, že mohou jít i bez ní.

"Slečno Whiteová?"

"Ano, pane řediteli?" usmála se dívka na starého muže, který měl dnes opravdu přepychovou čapku zakrývající dlouhé šedivé vlasy.

"Mám pro vás poněkud nepříjemnou zprávu," zatvářil se velmi smutně, ale napínal ji. Ellise se zamračila vybízejíc ho pohledem k pokračování. "Bohužel již není místo v ložnicích vaší koleje - přesněji řečeno v dívčí části vašeho ročníku. A zcela jistě chápete, že v chlapeckých ložnicích spát nemůžete," pokračoval ve svém vysvětlování," jsem tedy nucen vám přidělit jednu dlouho nepoužívanou ložnici primusky. Nebojte, toto bude jen dočasné řešení" zadíval se na ni významně doufaje, že ho dívka pochopí. A Ellise se jenom pousmála a kývnula hlavou na znamení souhlasu.

"Jistě, pane řediteli," nechala se slyšet. Vlastně za to byla i docela ráda. Nevěděla totiž, zda by si se zdejšími dívkami dostatečně rozuměla. A pokud by měla sdílet ložnici se slečnou Evansovou, pak by nejspíš nevěděla, co si počít. Dalším plusem bylo, že nikomu nebude muset vysvětlovat, kam se vytrácí, když bude potřebovat pryč z hradu.

"Bude mi tedy ctí vás tam doprovodit, slečno, jelikož primuska i prefekti doprovodili prvňáky do věže," pokynul jí Brumbál dál do chodby směrem k nebelvírské věži. Vchod do komnat, které měla obývat, byl jeden ze dvou, které byly napojeny na úzkou chodbičku hned za portrétem Buclaté dámy, se kterou ji Brumbál zdvořile seznámil.

"Přátelství," vyslovil nejdříve Brumbál heslo pro Buclatou dámu a vešel do prostoru za obrazem jako první. Ellise se stihla na dámu jen usmát a následovala ředitele dovnitř. Najednou odbočil doprava a vyslovil heslo k jejím komnatám: "Brusinka." Musel vejít první, jinak by neprošli úzkými dveřmi, za nimiž se skrýval velmi krásný pokoj, na kterém se skřítci museli snad upracovat.

"Tohle budou tedy vaše komnaty, slečno Whiteová," rozpřáhl se Brumbál rukou do prostoru. Ellise pokývnula hlavou a udiveně přešla k zavazadlům, které sem skřítci stihli přemístit, zatímco oni byli na večeři ve Velké síni. "Mrzí mě, že budete tak odříznutá od ostatních studentů, ale doufám, že velmi brzy zapadnete," podíval se na ni velmi významně svýma modrýma očima, které zářili díky odleskům ohně v jeho půlměsíčkovitých brýlích, které se skvěly vysoko na výrazném nose obehnaném vráskami.

Ellise se usmála. "Doufám, že tomu tak bude, pane řediteli."

"Ano, a ještě - budete mít k dispozici prefektskou koupelnu na tomto patře, slečno, ale prefekti musejí mít bezpodmínečně přednost, ano?" usmál se na ni ještě s rukou pomalu na klice. Vyznělo to jako otázka, ale jak znala Brumbála, otázku to nemělo zdaleka ani připomínat.

"Děkuji, pane," řekla udiveně, protože to opravdu nečekala. Doufala, že k těmto komnatám patří i koupelna, ale jaké by to potom bylo dobrodružství? Rozhodně bylo víc vzrušující promenádovat se po studeném kamenném hradě jen v ručníku doufajíc, že na vás večer narazí Filch se svou ušmudlanou lucernou.

"Není zač, slečno. Pro následující týden je heslo do koupelny na tomto patře Indigo. A teď už vás nechám, odpočinout si slečno, dobrou noc," řekl a mrknul na dívku, jako kdyby v té koupelně měla dělat nějaké nemravnosti.

"Ještě jednou děkuji, pane řediteli," usmála se znovu, protože tato slovo mu dnes řekla vícekrát, než jí bylo milé počítat. Ne, že by nedokázala počítat do čtyř. Upravila si pramen velmi světlých blond vlasů na rameni a čekala, až ředitel odejde z pokoje. Popřála mu dobrou noc, ale on se ještě při odchodu naposledy zastavil.

"Ještě jsem zapomněl. Pokud by se nenašel nikdo, kdo by vám ráno pomohl najít cestu do síně na snídani a následně do hodin, pak pro vás mám tento složitý plánek. Věřím ale, že si poradíte," přešel zpět k ní a vložil jí pergamen do ruky.

"Děkuji, pane," hbitě si čtvereček asi 5x5 centimetrů převzala a začala si ho prohlížet. Byl to zakouzlený plánek Bradavic, pěkně patro po patře byly vyznačeny nejdůležitější místnosti - kabinety, učebny a potřebné možnosti, jak se k nim dostat. Vždy se ukazovalo jen jedno patro, na kterém se právě nacházela. To úplně stačilo.

Rozloučil se s ní a nadobro odešel. Byla strašně ráda za to, že si mohla v klidu oddechnout, protože i když si to nechtěla přiznat, byla okolo Brumbála poněkud nervózní.

Netrvalo dlouho a už neměla v pokoji skoro co dělat. Pár mávnutí hůlky stačilo k tomu, aby si vybalila oblečení a knihy a připravila si čistou uniformu na zítřejší ráno. Nakonec si ještě vytáhla ze skříňky hygienické potřeby, župan, ručník a pyžamo a vydala se do koupelny, o které si byla jistá, že bude dnes večer jistě volná. Potřebovala sice znát vstupní heslo, ale to se roky neměnilo a tak se rozhodla, že to prostě riskne, a když tak si odběhne do prefektské koupelny na patře. Místo, na které mířila, bylo velmi blízko dívčím záchodům, kde zemřela Uršula. Nebylo na škodu dodat, že koupelna byla také velmi blízko zmijozelské koleji, ale většinou o ní běžní studenti věděli jen málo. Nejenže nebyla skoro na žádných plánech, jedinou zmínku o ní nalezla ve velmi nebezpečné knize, kterou si kdysi půjčila díky jednomu podlému triku, který provedla zdejší knihovnici. Koupelna totiž patřila samotnému Salazaru Zmijozelovi, který ji chtěl mít poblíž svého centra dění. Dal ji postavit pro svou tajnou lásku Helgu z Mrzimoru, takže byla velmi honosná a příjemná pro dámské oči.

Dřív ji používala necelé dva roky, než se tam večer objevil černovlasý kluk, kterého do té doby okatě přehlížela všude, kde mohla. Ale to byla minulost.

Když se ocitnula uprostřed chodby k dívčím záchodům, vtiskla se do mírného výklenku, nahmatala na stěně záhyb omítky, která sloužila k aktivaci kouzla, které reagovalo na hlas, a hlavně na heslo. Nikdo přesně nevěděl, jak tohle kouzlo funguje a jeho pravý původ zná zřejmě sám Salazar, Helga a možná ještě Brumbál, kdyby se o něm doslech, a tak nikdy nikdo nepřišel na to, jak to heslo změnit.

Stěna se po vyslovení latinského hesla - i s malým půlkruhem, na kterém Ellise stála - přetočila dovnitř místnosti, která jí byla tak důvěrně známá. Prostory byly osvětleny svícemi, což bylo normální. Vždy, když někdo vešel, samy se zažehly a zázračně nikdy nevyhořely, nehledě na to, kolik času zde Ellise strávila. V prvním momentě jí ale nedošlo, že se nezažehly, když vešla, ale že už hořely.

Když se vysvlékla a zabalila do županu, došlo jí, že v místnosti - v malé chodbě s velkým proskleným oknem a několika mramorovými lavičkami, která sloužila jako převlékárna před vstupem do samotného prostoru koupelny, která byla oddělená masivními dveřmi z bílého dřeva, které muselo být speciálně ošetřeno, aby vydřelo takovou vlhkost třeba každý den - není až tak úplně sama.

Otočila se od hromádky svého oblečení, které leželo na jedné ze dvou lavic. Ta její měla v nohách vytesané květinové vzory, které byly rozrostlé i po stěně výklenku, ve kterém se lavička mírně schovávala.

S pohledem upřeným na dveře, které byly pootevřené, vyděšeně zalapala po dechu. Roztěkaně se rozhlédla po chodbě a na druhé lavici uviděla pečlivě složenou hromádku tmavého oblečení. Pod mramorovou desku se vlnili kamenní hadi, břečťan a klidně tam odpočívaly dvě černé chlapecké boty.

Bezmyšlenkovitě vyšla dveřím vstříc a nakoukla opatrně dovnitř. Byla jako ve snách, přesně jako před lety, když ho tady našla. Pozorně si prohlížela obraz před sebou. V obrovské lázni seděl bledý vysoký chlapec s velmi štíhlýma rukama, vyrýsovanými svaly a černými vlasy dlouhými až ke spodní hraně čelisti. Dlouhými pažemi objímal okraje vany, hlavu mírně zakloněnou.

Nedávala moc pozor, dveře zavrzaly.

"Kdo je tam?" zeptal se nejistý ale trochu naštvaný hlas mladíka vevnitř, který mírně pootočil hlavu směrem ke dveřím. A ona se uklidnila, protože tenhle mladík rozhodně nezněl, jako ten, který se jí vybavil ve vzpomínkách.

"Promiň, myslela jsem, že o tomhle místě nikdo neví," řekla schovávajíc se za dveřmi. Zatím nechtěla, aby viděl něco, co by neměl. Na druhou stranu jí nahota moc nevadila, záleželo ale na tom, koho přesně měla před sebou. Pokud se tu koupal nějaký cukroušek, rozhodně by neváhala a koupala by se s ním.

"Nevadí, kdo jsi? Ukaž se," zněl trochu nevrle mladík, ve vaně to trochu začvachtalo. S hlubokým nádechem vešla do koupelny a spatřila v lázni plné bublinek sedět Severuse Snapea.

"Ahoj," usmála se. Severus se ve vaně otočil tak, aby k ní byl čelem a rukama se opřel znovu o okraje, následně si o dlaně zapřel bradu. Vlasy mokré ještě neměl, a tak mu pár pramenů spadalo do obličeje.

"To ty?" zeptal se opravdu překvapeně s obočím staženým do jedné linky. "Jak ses sem zrovna ty dostala?" obořil se na ni jedovatě. Zamračila se na něj, moc dobře věděla, jak tohle myslel. Jak se mohl Nebelvír dostat do Zmijozelovy koupelny?

"Hledala jsem prefektskou koupelnu, kterou mám mimochodem dovoleno používat od Brumbála a nějak jsem se dostala sem. Počkej, tohle není prefektská koupelna?" zeptala se. Snažila se hrát hloupoučkou blondýnku opravdu přesvědčivě. A on ji ještě neznal natolik dobře, aby mohl vědět, kdy si vymýšlí hlouposti, a kdy ne.

Severus pozvedl obočí a rozhodl se to prozatím neřešit. Nejdůležitější teď bylo nějak obratně vybruslit z téhle prekérní situace. Nechtěl se před ní vystavovat na obdiv a jeho župan byl moc daleko na to, aby se pro něj jen natáhnul. Musel by vylézt z vany a to nepřipadalo před těma fialovýma bystrýma očima v úvahu.

Ellise jako starší a zkušenější se rozhodla chytit otěže a řešení se postavit čelem. Neměla moc co ztratit. Po chvíli trapného ticha, které bylo v osamění mramorové místnosti až hmatatelné, se vzchopila a řekla: "Zkus mi věřit." Vykulil na ni oči a rozhodně neměl v úmyslu ji poslechnout. "Neboj se a zavři oči," požádala ho a on jako v transu poslechnul a tak jeho obsidiánový pohled zmizel za stěnami víček. Ona přešla k protějšímu kraji lázně a nechala sklouznout froté župan na zem. Bylo slyšet jen šplouchnutí vody a potom ticho a Severus byl velmi nervózní, což opadlo, když se Ellise rozhodla, že je vše pěkně skryto pod pěnou a je tedy nejvyšší čas, aby otevřel oči. "Otevři," šeptla a on poslechl. Nebyl překvapený, že sedí naproti němu. Nahá. Zčervenal nad tím pomyšlením, co všechno se skrývá pod duhovými bublinami.

Potopila se, aby si namočila i vlasy a potom se snažila zavést řeč na něco neutrálního, aby z něj opadly rozpaky, které mu roztomile barvily tváře.

"Takže, ty jsi Zmijozel?" řekla uhlazujíce si vlasy k hlavě dozadu a ždímajíce z nich tak vodu.

"Nebylo to u večeře očividné?" zeptal se na oplátku a jeho výraz se z nejistého změnil v masku, která ukazovala, že je naprosto nad věcí. Tohle on dokázala taky, pomyslela si a malinko se pousmála. Vždycky měla slabost pro muže, jejichž osobnost je komplikovaná a zapeklitě proměnná, v jádru nyní ale doufala pro dobro a ne zlo.

"Bylo," odpověděla a pohledem sjela veškerou odhalenou kůži, kterou jí ukazoval. Chtěla ho donutit, aby mu maska spadla. Byl by to snad i ještě lepší pohled, než teď. Moc si to neuvědomoval, protože to vlastně neviděl, ale i on ji nenechával chladnou. Jeho vlastní oči byly zaslepeny horkou mlhou, přes kterou se jeho bystrý pohled nedostal. Ellise měla co dělat, aby nezačala projevovat známky zalíbení. "Takže…" začala pomalu," které předměty máš nejraději?" Zadívala se na něj zkoumavě. Chtěla si být jistá, že jí řekne pravdu. On se ale zatvářil trochu nechápavě. "Musela jsem začít trochu z kraje, nemyslíš?" zeptala se. "Kdybych se tě hned ptala na to, cos dělal o prázdninách a jaká je tvoje rodina, myslím, že bys mi nechtěl odpovědět," konstatovala s lehoučkým úsměvem, otočila se na poličku pro houbu a začala si umývat ruce.

"Lektvary a Obranu proti černé magii," přešel její vysvětlení bez komentáře. "Bylinkářství taky není na škodu."

"Hm, myslím, že si budeme rozumět. Víš, že to jsou přesně ty předměty, které jsem tipovala?" usmála se na něj zeširoka.

A tak si povídali několik dalších hodin s tím, že nezapomněli připouštět teplou vodu. Ani jednomu se nechtělo z vody dřív, než to bylo úplně nutné - Severus ani nemohl, jelikož jeho župan byl dost daleko. Nakonec ale vlastně ani nechtěl. Zjistil, že Ellise je poněkud zvláštní, ale vyrovnaná, vůbec ne dětinská a velmi chytrá dívka, které nezáleží na tom, jak vypadá, anebo z jaké koleje je on nebo ona.

Rozloučili se po krkolomném vylézání z vany u vchodu do nebelvírské společenské místnosti, kde se na sebe usmáli a se stejným úsměvem oba dva usnuli.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 jillianxc69 jillianxc69 | Email | Web | 5. january 2018 at 11:08 | React

New gay place  
http://gayfiles.xblog.in/?info_abdullah
  gay sites gay jobs marvin gaye songs gay friendly hotel cary grant gay

2 mayophyneak mayophyneak | Email | Web | 14. february 2018 at 3:53 | React

what is the ingredients in viagra
<a href=http://bioshieldpill.com>generic viagra</a>
shops to buy viagra
<a href="http://www.bioshieldpill.com/">generic viagra usa</a>
atacand viagra

3 HnbItede HnbItede | Email | Web | 30. march 2018 at 2:47 | React

viagra india
<a href=http://vigraviagra.com/>viagra online</a>
viagra england
<a href="http://vigraviagra.com/">viagra pills</a> OK’

4 bdcblode bdcblode | Email | Web | 15. april 2018 at 0:06 | React

buy name brand viagra <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">viagra online no prescription</a> viagra sildenafil <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>viagra for sale</a> OK’

5 dbablode dbablode | Email | Web | 26. april 2018 at 10:22 | React

herbal viagra alternative <a href="http://download4os.com/#">cheapest brand viagra</a> viagra wholesale <a href=http://download4os.com/#>cheap brand pfizer viagra</a>

6 bdcothess bdcothess | Email | Web | 18. may 2018 at 5:30 | React

help pay payday loans off <a href="https://mobilleaderapply.com/">online payday loans</a> personal loan cash today <a href=https://mobilleaderapply.com/>online loans</a>

7 nubShouh nubShouh | Email | Web | 25. may 2018 at 13:54 | React

viagra substitute <a href="https://bitcapblog.com/#">generic viagra online</a> price viagra https://bitcapblog.com/# - buy generic viagra

8 pazknilt pazknilt | Email | Web | 8. june 2018 at 0:14 | React

alternative to viagra <a href="http://viagrapfhze.com/#">buy cheap viagra</a> purchase viagra <a href=http://viagrapfhze.com/#>buy generic viagra</a>

9 nnaknilt nnaknilt | Email | Web | 15. june 2018 at 18:05 | React

cialis without prescription <a href="http://genericcialls.com/"> generic cialis</a> cialis reviews <a href=http://genericcialls.com/> generic cialis online</a>

10 kmushare kmushare | Email | Web | 24. july 2018 at 2:10 | React

free viagra sample <a href="http://www.genpharmvrj.com/#">viagra online</a> viagra dosage <a href=http://www.genpharmvrj.com/#>viagra for men</a>

11 ujaGaime ujaGaime | Email | Web | 25. july 2018 at 22:48 | React

where to buy viagra online <a href="http://viagraocns.com/#">viagra order</a> how long does viagra last <a href=http://viagraocns.com/#>sildenafil 100</a>

12 bfdGaime bfdGaime | Email | Web | 3. august 2018 at 0:24 | React

viagra cheap <a href="http://mo-basta.org/">buy viagra</a> viagra patent <a href=http://mo-basta.org/>viagra alternative</a>

13 sffshare sffshare | Email | Web | 4. august 2018 at 4:23 | React

what is viagra <a href="https://susamsokagim.com/">viagra no prescription</a> online generic viagra <a href=https://susamsokagim.com/>viagra prices</a>

14 Zarvingrozy Zarvingrozy | Email | 17. march 2019 at 22:37 | React

viagra for daily use reviews total posts
http://gtviagragen.com - viagra generic
  trackback lascia un commento viagra
<a href="http://gtviagragen.com">viagra for sale
</a> - viagra clock
viagra 10mg or 20mg profile

15 Tadalafilheeda Tadalafilheeda | Email | Web | 26. march 2019 at 18:20 | React

cialis pills  <a href="https://tadalafilx5mg.com/">tadalafil q es </a>

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama