V temné noci plá | Kapitola 4 | V jaké pozici?

21. april 2016 at 19:04 | Nerea |  V temné noci plá
Poněkud kratší kapitola, ale snad se bude líbit. Co říkáte na Draca? Příjemné čtení přeje Nerea. :))

Kapitola 4 - V jaké pozici?
Dalších pár dní jsem si nechala na rozmyšlenou, jestli mě ten veleslavný nápad náhodou neopustí. Nevím, jestli bohužel anebo bohudík, ale neopustil a právě proto jsem teď seděla u stolu a snažila jsem se sesmolit úctyhodný dopis, který vyjádří moje nadšení.

Nebyla jsem si jistá, co má přesně napsat a jestli mám vůbec uvádět důvod, proč jsem nakonec svolila, ale po několika pokusech, které skončili pomačkané v koši, jsem se rozhodla, že obyčejná nejjednodušší odpověď bude muset paní profesorce McGonagallové stačit. A tak jsem napsala toto.

Dobrý večer,

Vaši nabídku přijímám. Pošlete mi prosím potřebné dokumenty a dodatečné informace, jako je nástup a přestěhování do hradu.

Děkuji,
Naomi Starrová

No, nebylo to nic světoborného, ale byla jsem spokojená, hned, jak jsem svitek smotala a přivázala ho Bellovi k noze.
Bell je moje krásná sova pálená. Je to sameček, který měří asi čtyřicet čísel a má tmavější takové to srdíčko, které mu rámuje obličej. Malinko na mě zahoukal, tak jsem mu dala pamlsek a přešla jsem k oknu, ze kterého jsem ho s pohlazením vypustila.

Nečekala jsem už odpověď, protože přece jenom bylo devět hodin večer. I když je Bell pták, tak přece jenom mu cesta nějaké ty dvě hodiny zabere, a tak jsem zavřela okno. Zaklela jsem ho kouzlem, které mělo Bella poznat a pustit ho dovnitř a za ním se zase zavřít. Měla jsem ho už několikrát ověřené na naší dopisní mánii s Fredem. Také jsem si dopisovala s paní Malfoyovou, Bell létal pro Denního věštce a přinášel z ministerstva pozvánky na každoroční plesy, stejně jako se v době páření (takže kdykoliv ho napadlo) na několik dní ztrácel a potom se zase vrátil šťastnější, než kdy jindy. Vždycky má po takovýchto záletech žaludeční problémy, protože doletí a přecpe se, neřád.

Musela jsem se zasmát nad tím, jak jsem k němu přišla. Dostala ho totiž moje sestra ke svým patnáctým narozeninám, jenomže ho s ohrnutým nosem odmítla a řekla, že ho nechá chcípnout, pokud nedostane výra, kterého si tak vehementně přála.

Jenomže to bych já nikdy nedopustila. Lexy hned ten den dostala novou sovu, ale jelikož ta malá sovička pálená nešla vrátit do obchodu, protože matka zahodila účtenku, tak jsme si ho nechali. Stala se z něj rodinná sova, ale svoji klícku měl u mě v pokoji a tak byl tajně můj. Oficiálně by to nešlo, protože mi bylo jen třináct a sova se v naší rodině dává na patnáctiny a Lexa by byla nafučená. Prostě hloupé důvody, které mi stejně byly jedno.

Když jsem si ho poprvé pohladila, tak zrovna uletěl ze Lexiny ruky v rukavici a sednul si na opěrku křesla, ve kterém jsem si četla knihu. Koukal se na mě těma svýma zlatýma očima a já jsem věděla, že je jenom můj.

Od té doby jsem nemohla být šťastnější. Konečně jsem v domě plném neznámých lidí měla přítele, sovu. Vždycky, když mě chtěl povzbudit, tak zvláštně otevřel zobáček a vydal neobvyklý zvuk, který zní jako cinkání zvonku - proto Bell.

Ale taky už není nejmladší, pomyslela jsem si a zatřepala jsem hlavou. Posbírala jsem si pyžamo a šla jsem pod sprchu a pak spát.

***

Dalších několik dní jsem skoro nevykročila z bytu, jen na nákup do menší samoobsluhy na rohu ulice. Řešila jsem nějaké papírování, musela jsem napsat výpověď do firmy, kde jsem zatím pracovala, a hlavně, musela jsem si zabalit všechny věci. Velmi nepřesvědčeně jsem doufala, že mi bude přidělen jeden z větších bytů a že bude mít alespoň nějaké to okno, aby tam nebylo celý den zatuchlo.

Narychlo jsem napsala vzkaz i Fredovi. Po Bellovi mi přišla veselá odpověď, na mluvícím papíru, který dvojčata už nějaký ten pátek vyráběla. Byl nadšený a těšil, se, jak mě tam přijde navštívit. Nad tím jsem si jenom povzdechla. Snad nebude dělat problémy, nechtěla bych, aby se na mě moji noví spolupracovníci naštvali hned v prvních pár dnech.

Když jsem si sbalila všechno oblečení do kufru, který byl vevnitř větší, tak jsem se vrhla na balení věcí do krabic. Rozhodně jsem si s sebou chtěla vzít všechno, teprve až na místě se budu rozhodovat, jestli si všechno nechám. Svých knih se ale nevzdám a ani svých malířských potřeb, natož lektvarových.

Opravdu mi zabralo několik dní, než jsem všechno schovala a správně popsala, ale pomoci jsem nechtěla, nechtěla jsem, aby se mi Fred anebo George hrabali ve věcech. S Ginny jsem zase taková kamarádka nebyla a s Hermionou už vůbec ne. Byla jsem ráda, když mě ty dvě alespoň pozdravily, ale s Lenou jsme kamarádky vždycky byly, jenomže jsme každá měla svůj vlastní život a ten její byl velmi nabitý, jelikož převzala práci po Xenofiliusovi a dělala redaktorku Jinotaje.

Nakonec jsem byla ráda, že jsem sama. Při lepení a popisování poslední krabice mi došlo, že začínám trochu jinačí život. A najednou jsem se do Bradavic znovu těšila. Na všechny ty studenty, na vzpomínky a taky trochu na své kolegy. Třeba se seznámím s někým novým.

S dalším ránem mi neznámá sova přiletěla předat dopis od ředitelky.

***

"Dobrá, tak se všichni posaďte," pronesla ředitelka vážně několik slov a sama se posadila do čela stolu. Seděla jsem na polstrované židli hned vedle ní ve sborovně v Bradavickém hradě. Když jsem došla, postupně jsem se pozdravila se všemi, které jsem znala a snažila jsem se zapamatovat jména těch, které jsem nikdy neviděla.

Ředitelka vykládala nějaké obecné věci. Poslouchala jsem ji, ale to mi nebránilo v rozhlížení se okolo. Úplně na druhé straně stolu seděl on. Draco Malfoy. Došel později, takže jsem se s ním jako s jediným z profesorů nepozdravila. Nikdy bych to do něj neřekla, ale spíš než Luciuse Malfoye připomínal Severuse Snapea. Seděl na své židli opřený s rukama založenýma v klíně a prsty spojenými do stříšky, nohy měl natažené daleko pod stůl. Dnes na sobě měl černý hábit a já jsem si usmyslela, že ho musím sledovat, jestli někdy nosí i jinou barvu. Každopádně mu to jako mladému muži velmi slušelo, slušelo by mu to ale více, kdyby v jeho obličeji byla alespoň známka sympatie, kterou ovšem jeho aristokratické rysy naprosto postrádají a bylo by ji potřeba dodat vědomě.

"Naomi?"

"Ano?" vylekala jsem se.

"Rozuměla jste všemu, co jsem říkala?" podívala se na mě s úsměvem tak, jako to dělávala, když jsem byla ještě školačka.
"Jistě," podívala jsem se jí do očí.

"Dobře, budete tedy vyučovat Přeměňování a budete ubytována v kabinetu ve druhém patře a v bytě vedle, učebnu ve třetím patře si zřejmě pamatujete. Tam také budete vyučovat. Občas budete mít službu ve studovně anebo budete dělat dozor do Prasinek. Pokud půjde vše podle plánů, pak bych vám chtěla velmi brzy předat i ředitelskou pozici Nebelvírské koleje, pokud s tím souhlasíte?"

"Nemám s tím žádný problém," usmála jsem se. Když už tu přece jen budu učit, pak bych se mohla zařadit pořádně do chodu školy.

"Dobrá tedy, předám vám ještě studijní plán, ale jinak si myslím, že pro dnešek je to už všechno. Samozřejmě se sejdeme za týden. Doufám, že se vše vyvede. A nakonec vám, Naomi, za celý profesorský sbor popřeji všechno štěstí, ať se vám s těmi uličníky daří!" usmála se na mě znovu.

"Moc vám děkuji," potřásla jsem si s ní rukou. Poté se začala sborovna vylidňovat, až jsem zde zbyla s Dracem sama. Chystala jsem se odejít, když mi zastoupil cestu.

"Nečekal jsem, že vás uvidím tak brzy a ještě v této pozici," prohlédl si můj šedý hábit a usmál se. Neznělo to nijak útočně, a tak jsem se usmála nazpět.

"Jakou pozici máte přesně na mysli, pane Malfoyi?" vylétlo mi obočí. Rozšířily se mu zornice.

"Vaši pozici profesorky Přeměňování," pronesl trochu nesvůj.

"Jistě, samozřejmě," potvrdila jsem jeho odpověď. V duchu jsem se smála jeho chování, zřejmě to ode mě nečekal.
Prohlížel si mě. Čekala jsem, co z něj vypadne dál.

"Mohu vás doprovodit?" zeptal se a založil si ruce za záda. Nevadilo by mi, kdyby mi nabídl rámě, na což se pravděpodobně chystal, jako pravý gentleman, ale nakonec si to rozmyslel.

"Budu moc ráda," usmála jsem se, posunula jsem si tašku na rameni a dodala jsem: "Nebyla jsem tu vlastně od školy, moc si to nepamatuji." A konverzace pokračovala dál. Cestou natáhl ruku a v němé otázce na mě pohlédl. Předala jsme mu tedy tašku s celým mým bytem. Na všechny věci bylo použito zmenšovací kouzlo a zaklínadlo lehkosti. I tak se mu pod ní ale ramena prohýbala, nedal to ale na svém milém obličeji nijak znát.

Jaký byl předtím nezdvořák, tak se ke mně dnes choval velmi mile.

"Děkuji," převzala jsem si od něj tašku před dveřmi do bytu. Odemkla jsem, vešla jsem a otočila se na něj. Nadechla jsem se.

"Jestli..."

"Pokud..." řekli jsme zaráz. Začala jsem se smát.

"Klidně pokračujte," uklidnila jsem se.

"Budete potřebovat vybalit? Mohl bych vám pomoci, pokud byste chtěla," otázku začala s pohledem sklopeným k zemi, ale ke konci se mi pevně a nadějně koukal do očí.

"Jistě, ale v tom případě navrhuji, abychom si tykali, přece jenom jsme byli spolužáci," usmála jsem se a natáhla jsem ruku.

"Souhlasím, jsem Draco," usmál se pěkným úsměvem, jeho ruka byla příjemně teplá.

"Naomi."

"Já vím," uculil se.

"Ale, že ti to trvalo. Nehledě na to, že jsem ti to sama musela prozradit," s výmluvným pohledem jsem se otočila, položila jsem tašku na zem a začala jsem z ní na zem skládat krabice.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 WilliamJes WilliamJes | Email | Web | 30. june 2017 at 9:04 | React

?How to put in writing a Descriptive Essay
by Jennifer Frost on October 24, 2013
Just one belonging to the keys to creating a descriptive essay is to produce a picture into your reading audience’s mind by engaging all 5 of their senses - smell, sight, touch, taste and sound. Those that can do this, then your essay is mostly a success, if not, then you have a lot of succeed to do. The to begin with steps in composing a descriptive essay will lay the groundwork for that entire piece.
Step 1: Choose a topic
A descriptive essay will usually focus with a one event, a person, a location or an item. In the event you compose your essay, it is your job to convey your idea about that topic through your description of that topic along with the way that you simply lay things out for the reader. You should have to clearly show your reader (not tell them) what you're trying to describe by illustrating a picture in their mind’s eye very carefully.
Your essay needs to be structured in a very manner that helps your topic to make feeling. If you happen to are describing an event, you will would need to write down your paragraphs in chronological order. If you ever are creating about a person or a position you will want to order the paragraphs so that you choose to initiate off within a general manner and then generate alot more particular details later. Your introductory paragraph sets the tone with the rest on the essay, so it needs to established out all within the main ideas that you just are going to cover within your essay.
Step two: Set up a statement
The next step is to produce a thesis statement. This is usually a solitary idea that will be prominent throughout your essay. It not only sets out the purpose belonging to the essay, but regulates the way that the data is conveyed on the crafting of that essay. This is surely an introductory paragraph that sets out your topic framework.
Step 3: Get the senses right
Next, set up 5 labelled columns with a sheet of paper, each individual an individual having a different within the 5 senses. This labelled list will help you to definitely sort out your thoughts as you describe your topic - the taste, sight, touch, smell and sound of your topic could in fact be sketched out among the columns. List out within the columns any sensation or feeling that you just associate with the topic which you are composing about. You wish to grant complete sensory details that help to help the thesis. You may utilize literary instruments these types of as metaphors, similes, personification and descriptive adjectives.
Once you have the columns laid out it is easy to start off to fill them with details that help to guidance your thesis. These should be quite possibly the most interesting items which you have noted as part of your columns and will the details that you simply flesh out into the paragraphs for the body of your essay. Topics are established out in each and every separate paragraph together with a topic sentence begins that paragraph and have to have to relate to your introductory paragraph and your thesis.
Step four: Design an outline
The next step is to make an outline listing the details from the discussion of every paragraph. Students in large school are generally asked to jot down a 5 paragraph essay when college students are given additional freedom with the duration of their piece. The standard 5 paragraph essay has a particular structure such as the introductory paragraph with the inclusion of the thesis statement, followed by three body paragraphs which prove that statement.
Step 5: Publish the summary
Finally, the summary paragraph makes a summary for the entirety of your essay. This summary also needs to reaffirm your thesis (if necessary). Your summary needs to be perfectly written seeing that it is the final thing to be look over by your reader and will remain on their own mind the longest after they have scan the remainder of your essay.
Step 6: Report your essay
It is important to take a break from your composing once you have completed the function. By stepping absent from the deliver the results for a short time it's possible to clear your mind and take a short rest. You will then take a take a look within the essay with fresh eyes and see it in noticeably the same way that a person reading it will when they to begin with see the piece.
After you have taken a short break or a walk (or whatever the case may be), browse through the entire essay again thinking about your reader. You should ask yourself any time you had been the reader, would the essay make perception to you? Is it fairly simple to browse through so that anyone can understand what the topic with the essay is? Do any with the paragraphs absolutely need to be rewritten given that they are confusing and might need to be considerably better written to be descriptive?
Your choice of words and language absolutely need to convey what that you are trying to describe while you talk about a particular topic. The details that you choose to have provided should give your reader enough info that they can sort a extensive picture. Any details with the essay should help a reader to understand the meaning with the topic from the writer’s point of look at.
Check out your entire essay over again, out loud this time. Now and again reading something out loud can help to identify any issues that should be worked out. Go through the essay again to some friend or family member and have them give you any criticisms that they may perhaps have. Have someone else prepared your essay and then ask them if anything needs to be clarified or if they received a clear picture from the details given from the essay.
Step 7: Finish it up
Finally, look at your essay again very carefully and check for any grammar, punctuation or spelling errors that are obvious within just the essay. Once you identify any cliches, be sure to delete them, they certainly do not belong as part of your essay. If there are any parts that are not completely descriptive or never make as a lot feeling as you would like them to, rewrite them once again and then follow the proof reading and reading aloud routine again to ensure that the final product is exactly as expected. It's possible to never be too thorough when it comes to reading the essay over again and checking for any areas that demand to be reworked.
Enjoyed this post? Here’s what you'll be able to do next:

2 HollyVor HollyVor | Email | 4. september 2017 at 21:06 | React

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>
Play with me my friends...

...

3 JamesBoomi JamesBoomi | Email | Web | 9. november 2017 at 16:17 | React

<a href=https://lguny.ru/>lguny.ru</a>

4 mayophyneak mayophyneak | Email | Web | 14. february 2018 at 2:44 | React

optimal use of viagra
<a href=http://www.viagrauga.com/>viagra sales</a>
medicaid coverage of viagra
<a href="http://viagrauga.com">viagra for sale</a>
do you need a prescription for viagra usa

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama