Sparkle Found a New Family | 7th | Little Mermaid

31. january 2013 at 18:29 | Nerea |  Sparkle Found a New Family
Další kapitola Sparkle. Tentokrát z pohledu Harryho. Omlouvám se jenom, že ji přidávám tak pozdě, ale vyskytl se menší tecnický problém s prsty na mé levé ruce » spálila jsem se o plech, ale už je to lepší :3 + asi před 30 minutama jsem vstávala :D O:)

Harry's POV:
"Mami? Kdo ti to volal?" zeptal jsem se zaraženě. Nechápal jsem naprosto nic. Tahle "Sparkle" rozhodně nezněla jako některá z mamčiných kamarádek. Prostě byla úplně jiná.
"Moje kamarádka," odpověděla mi strojeně krájíc zeleninu do salátu. Ani se neobtěžovala zvednout hlavu. Věděla, že kdyby se na mě podívala, tak by ji ten pohled donutil mi všechno vyklopit. Nedokázala mi lhát, stejně tak já jsem nedokázal o vážných věcech lhát jí.
"Nelži mi, mami. Víš, že to poznám," povzdechl jsem si a přešel jsem úplně před ni. Mezi námi byl jen stůl, ale ona pořád nic. Jenom přestala s prací a hleděla na svoje ruce.
"Harry, nechtěj, abych ti to řekla. Počkej, až dojde Gemma, a já to řeknu vám oběma. Bylo by nespravedlivé, kdybys to věděl dříve než ona. Zase byste do sebe rýpali a víte, jak to nesnáším," snažila se to zamluvit. Tohle jsem už ale bral. Nevadilo mi, jestli se to dozvím teď, nebo až za půl hodiny. Jasně, byl jsem zvědavý, ale nějak to dám.
.
"Jsem doma!" ozvalo se po půl hodině od vchodových dveří. Moje sestra právě prolétla dveřmi, její světlý rozepnutý svetr za ní vlál stejně jako její tmavé rovné vlasy. Vlastě jsem byl jediný, u koho se objevili kudrlinky, což je vlastně dobře. Všichni ví, že z téhle rodiny jsem nejvíc sexy já.
"Ahoj, Gem!" křikl jsem, když došla do obýváku. Otočila se po mně, zatímco si sundávala svetr a já se na ni zazubil od ucha k uchu. "Máma nám bude chtít něco vážnýho říct, tak se nezabarikáduj v pokoji," zastavil jsem ji po cestě do patra. Měla v plánu se vytratit.
"Ok," pokrčila rameny. "Tak jak ses celý den měl, bratříčku?" zeptala se s úsměvem na tváři, když si ke mně přisedla na pohovku. Měl jsem v televizi puštěnou Malou mořskou vílu, což byla její oblíbená pohádka.
"Ráno jsem pomáhal mamce, což bylo v pohodě, dokud jí nezavolala nějaká Sparkle," ušklíbl jsem se.
"Kdo?" vytáhla obočí.
"Sparkle," zopakoval jsem poslušně. "Nějaká holka s divným jménem a ještě divnějším hlasem. Vůbec nezněla jako mamčiny kamarádky," zadíval jsem se na Ariel, jak se motá kolem sochy prince ve své skrýši.
"To jako nezněla tak staře?" podivila se se smíchem Gemma. Věnoval jsem jí pohled, který by ji zabil, kdyby to bylo možné. "Ok, ok, chápu," zazubila se, ale hned potom její obličej naprosto zvážněl. "Kdo myslíš, že to byl?"
"Nevím," pokrčil jsem rameny. "Řekla, že nám to poví, až přijdeš. Prý chce, abychom se to dozvěděli společně. Navíc, Robin je v garáži a myslím, že on u toho taky bude," povzdechl jsem si. Je celkem frustrující, když nevíte, co se ve vaší rodině děje, když jste na turné anebo v "práci". Ještě horší ale je, když to nevíte ani tehdy, když jste doma.
"Nemůže to být až tak žhavý," namítla a zadívala se upřeně na obrazovku. Podíval jsem se tam taky a uviděl jsem Tritona, jak hubuje své dceři, protože ji tolik fascinuje svět lidí a vše okolo něj.
"Harry! Gemmo! Pojďte do kuchyně!" ozval se Robinův hlas. Zůstali jsme strnule sedět, ale po povzbuzujícím pohledu, který jsme si navzájem věnovali, jsme se zvedli a vydali jsme se do kuchyně.
Na obrazovce zrovna v ten moment rozmetal vládce moří princovu sochu na kousíčky, které zničily všechny další opečovávané poklady Arieliny skrýše. Jako by to přesně vystihovalo napjatou situaci. Jenomže v televizi to nebylo skutečné.
"Chceme vám něco navrhnout, a aby se to uskutečnilo, tak musíte souhlasit," ozvala se mamka sedíc za kuchyňským stolem. Posedali jsme všichni dokola, abychom na sebe viděli. S Gemmou jsme v odpověď jenom přikývli. Mamka byla strašně nervózní, ale Rob jí držel za ruku, snažil se ji utěšit a dodat jí sílu. "No… My…"
"Jen to řekni, zlato," povzbudil ji Rob mile.
"Já… já jsem v nemocnici potkala jednu dívku. Právě s tou jsi mluvil, Harry," podívala se na mě. "Jmenuje se Sparkle Leeyová a je jí sedmnáct."
"A jak to souvisí s námi?" zeptala se nechápavě Gemma. Brala mi slova z pusy. Chtěl jsem se zeptat na to samé.
"No, Sparkle se ocitla v nemocnici, protože měla se svými rodiči a bratrem autonehodu," odmlčela se a sklopila hlavu. Bylo mi jasné, že je smutná, ale momentálně jsem s tím nemohl nic dělat. "Oni… Na místě byli mrtví. Jen Sparkle skončila s ochrnutou rukou," zvedla k nám uslzené oči. Bylo jí té dívky opravdu líto, ale komu by nebylo? Musela… Musí to mít velice těžké. Nedokážu si představit, že by táta, máma nebo Rob umřeli… Je to něco, na co nechci ani pomyslet.
"To je mi líto," zašeptali jsme s Gemmou zároveň. Normálně bychom se tomu zasmáli, ale teď na to nebyla situace.
"Jde o to, že Sparkle bude za tři měsíce osmnáct a do té doby musí být v sirotčinci. A dneska jsem se dozvěděla, že ji chtějí ředitelka a sociální pracovnice okrást o její dědictví po rodičích. Nechci, aby se jí něco stalo," tvářila se vyděšeně. A já taky, protože tohle byl opravdu krutý osud.
"No a tak jsme se vás chtěli zeptat, jestli byste neměli nic proti tomu, kdybychom ji s Anne adoptovali," vychrlil nervózně Robin. Pootevřel jsem pusu. Udivilo mě, že něco takového chtěli udělat, ale nevadilo mi to.
V místnosti bylo ticho. Nikdo se neodvážil ani promluvit. Bylo slyšet dech nás všech.
"Vadí vám to?" vyhrkla nedočkavostí mamka.
"Ne!"
"Jistěže, ne!" zareagoval jsem pohotově.
"Samozřejmě se s ní nejdřív seznámíte, než ji sem přivedeme a taky se musí vyřešit právnická stránka jejího umístění. To domluvím hned zítra na úřadu s Mikem,"začala plánovat a já věděl, že to dobře dopadne, protože moje máma je jako Superman, cokoliv chce, to dostane… Takže je spíš zlej Superman, protože ten hodnej většinou nic nechce.
"Ještě jsme vám chtěli říct, že i když tady bude, tak vás budu milovat pořád stejně, zlatíčka moje,"zaculila se máma.
"My víme," podívali jsme se po sobě s Gemmou, vytáhli jsme ji ze židle a vtiskli jsme jí medvědí objetí naráz. Já jsem ještě levou rukou přitáhl Roba. Bylo to rodinné objetí a on u toho rozhodně nemohl chybět.
Když už to začínalo být zdlouhavé a čím dál, tím víc trapnější, tak jsem se zdejchl do obýváku. Chtěl jsem přece dokoukat Malou mořskou vílu!

.
Tak, jak se vám to líbilo?
Co si myslíte o Robovi?
Co si myslíte o vztahu Gemmy a Harryho?
A kdy se ani Sparkle a Hazza poprvé setkají?
 

1 person judged this article.

Comments

1 ,,Nicol" ,,Nicol" | Web | 31. january 2013 at 19:15 | React

uplne dokonala cast :)
Je mile, ze obaja suhlasili s tym, ze si Sparkle adoptuju :)
Rob mi pride v pohode :D
no klasicky surodenecky vztah :D aspon podla vlastnej skusenosti
mozno ak ju pojdu navstivid do detskeho domova, alebo podla citatu, ktory bol na predchadzajucom obrazku ku poviedke az na koci pribehu :D :D

2 Dem. Dem. | Web | 31. january 2013 at 19:55 | React

Chtěl jsem přece dokoukat Malou mořskou vílu! :'DDDDDDDDDDDDDDDD

- hrozně moc! Jsem ráda, že v povídce pokračuješ. :)
- je to fajn chlápek. :D
- normální sourozenecký vztah. Mohli by po sobě více štěkat a hádat se. :D
- Oni jí půjdou navštívit do toho dět. domova, ne? Tak tam. :D
Už se nemůžu dočkat až se do ní Harold zamiluje. :3 :D

3 Nerea Nerea | Email | Web | 31. january 2013 at 20:38 | React

[2]: Lásko, asi tě zklamu :DDD Hazza a Sparkle budou jenom nevlastní sourozenci... ;) aspoň teda v první sérii. možná bych mohlanpasat i druhou, ale to by musel být zájem :D

4 Alča Alča | 1. february 2013 at 0:06 | React

1. Bezvadný...je super že jsi to konečně přidala :)))...chudáčci tvý prsty :DDD
2. Normální naférovku chlap co jinýho si mám myslet?? :)
3. Sourozenci kteří se maj fakticky rádi ale samozřejně se vyskytnou i nějaký sourozenecký bitvy/hádky :DDD
4. Opravdu to můžu říct???? :DDD

5 risie risie | 1. february 2013 at 13:31 | React

1) naprosto bezchybný kousek :-)
2) zatím nic :-D
3) klas. souhrozenecký vztah :-D ach ta bratrsko sesterská láska :-)
4) stejně to bude jinak, toš co to sem vypisovat :-F

PS: i love you girl :-*

6 Lorraine Lorraine | Web | 1. february 2013 at 15:57 | React

Moc!!! :)
Je fajn...:)
Klasičtí sourozenci :D
No v tom sirotčinci? :D

Super povídka!! Moc se mi to líbilo :)

7 Isa Isa | Web | 1. february 2013 at 22:59 | React

Moc se mi to líbilo. :)
Je v poho. :3
Super, chtěla bych mít takovýho sourozence. :)
Předpokládám, že v tom dětském domově, nebo až u nich doma.

Perfektní. Jako vždycky. :) Těším se na další.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama