Kapitola 23.: Malá velká holčička

17. may 2012 at 21:35 | Nerea |  Halo
Je tu další kapitolka ;). Nevím, co k ní mám říct, snad jen to, že v ní okusíte pravou idilickou lásku mezi otcem a dcerou. Jak já bych chtěla, abych měla takový vztah s tátou... Těš te se na další kapitolu... Ještě není napsaná (kapitoly většinou píšu až v den, kdy je přidávám, takže... XD), ale už teď vím, že bude mít grády. Musím říct, že se Roxy pořádně naštve...
Užijte si kapitolu, Vaše Nerea
P.S.: Další kapitola Lucem Vitae bude až v sobotu večer anebo možná zítra kolem osmé. Ještě nevím, ale jelikož jedeme se třídou do Narnie, tak moc nedoufejte.. :/

Z předchozí kapitoly: Pětičlenná skupina kluků One Direction začala zpívat novou píseň, kterou věnovali muži, který dnes slaví narozeniny. Muži, který za svůj život zakusil to největší neštěstí - ztratil milovanou osobu a i pře jeho špatné období se nakonec zmátožil a postavil se znovu na nohy. Muži, který byl psychicky silnější, než jakýkoli jiný člověk, kterému osud tak moc ublížil. Muži, kterého jsem konečně mohla začít mít pořádně ráda. Muži, kterému jsem už dokázala vykouzlit úsměv na rtech. Muži, který je mým tátou…
§§§

Kapitola 23.: Malá velká holčička

Potom, co kluci dozpívali jejich novou písničku Moments, se všichni v sále roztleskali, mladší generace dokonce pískaly a některé holky i pištěly. Já jsem se jenom pyšně usmívala, protože něco takového dokázali MOJI přátelé. Byla jsem na ně set sakra hrdá, stejně jako táta. Tomu se v očích zaleskly slzy, a když kluci seskočili z pódia, tak se na ně vrhl a zmačkal je všechny ve svém objetí.
Já jsem se k nim vydala závratnou rychlostí a skočila jsem Harrymu na záda. Ten se nejdřív trochu lekl, ale když uviděl moje rudé vlasy, tak se uklidnil, stáhl si mě ze zad a objal mě.
"Byli jste dokonalí," políbila jsem ho. Polibek mi vášnivě oplatil, ale když jsme se už nějakou tu chvíli líbali, tak jsem se rozesmála. Vykuleně se ode mě odtáhl a teprve v tu chvíli rozpojil naše rty. Znovu jsem se na něj usmála.
"Děkuju," chytil mě za ruku.
"Nemáš za co," stiskla jsem jeho ruku. "Musím uznat, že se vám to hodně povedlo. Táta měl dokonce v očích slzy," podívala jsem se mu do očí.
Znovu se ke mně začal naklánět, když nás přerušil hlas DJe: "A máme tu druhý dárek pro oslavence!"
To byl jasný signál pro mě. Omluvně jsem se podívala na Harryho, naznačila jsem holkám, ať zůstanou tam, kde jsou a potom jsem se šibalsky usmála. Kéž by jen věděli. Harry mě sledoval pohledem až do té doby, než jsem zapadla do takového provizorního zákulisí. Tam mě přepudrovali a doladili všechny detaily show.
Potom jsem už jenom popadla svoji zdobenou kytaru a ve tmě jsem se přesunula na pódium, přesně k mikrofonu.
Světla se najednou rozsvítila a já tam stála v celé své kráse. Rudé vlasy po mámě mi splývaly ve vlnách po zádech, moje šedé oči po tátovi se třpytily v záři reflektorů, moje lesklé šedé šaty, jakoby ze sametu se leskly pod náporem světla a černá, překrásně zdobená kytara po mámě krásně kontrastovala s materiálem šatů. Připadala jsem si jako bohyně a tak jsem s nabitým sebevědomím začala hrát, jak jsem nejlíp uměla.
Dívala jsem se do publika a uviděla jsem tátu, jak se na mě dívá jako na zjevení, protože moji siluetu kopírovalo světlo z bodového reflektoru, takže jsem vypadala andělsky, jak poté podotkl Niall.
Usmála jsem se na ně, na všechny moje přátele a na tátu. Holky se usmívaly od ucha k uchu, zřejmě tušily, že něco takového udělám. Kluci se na mě zase usmívali tak nějak divně… Občas nevím, jak si ty jejich úsměvy přebrat.
Harry se na mě koukal trošku udiveně, obdivně, ale i vědoucně. Věděl, že hraju písničku, ke které mi dodal inspiraci tehdy v tom parku a v dalších dnech potom. Poslal mi vzdušnou pusu a já jsem na něj mrkla jedním okem. Oslnivě se usmál a tehdy mi to došlo. Došlo mi, že díky němu, díky jeho úsměvu, očím, kudrlinkám, díky jeho polibkům jsem tu píseň dokázala dopsat a teď ji díky jeho úsměvu představím světu v celé její kráse.
***
Když jsem dohrála, tak se sálem rozhostilo ticho. Harry se porozhlédl kolem sebe a pak, spolu s děckama, začal tleskat. Za necelých pár vteřin se k nim přidal celý sál plný lidí. Spousta lidí vstávala od stolů, které byly okolo stěn a můj táta se dokonce rozplakal dojetím a hrdostí. Nestyděl se za to. Plakal pro svoji malou velkou holčičku, u které tak dlouho přehlížel talent tak velký, že by její písně mohly být do dvou týdnů na špičkách všech hitparád. Nechápal, jak mohl dopustit něco takového. Jak mohl být tak necitelný a nevšímavý. Byla tak strašně nadaná, až dostal chuť vidět a slyšet celou tu její skupinu. Jak by ale taky neměla talent, když její máma měla přímo dar z hůry.
Slezla jsem z pódia, a jakmile jsem stála na zemi, tak se na mě táta vrhl, div mě neumačkal. Svým objetím zablokoval možnost někomu dalšímu, aby se mě třeba jenom dotknul.
"Děkuji ti, holčičko. Ta píseň neměla chybu," zašeptal mi do vlasů. Rozesmála jsem se.
"Taky jsme ji začaly tvořit s mamkou a díky Harrymu jsem ji konečně dopsala," moje oči jenom zářily radostí z toho, jak je na mě hrdý. Taťka byl na chvíli potichu, ale když zahlédl Harryho, jak za mnou stojí, tak se ode mě vzdálil a potom si nás oba prudce přitáhl do objetí. Tohle gesto pro mě mělo nedozírnou cenu. Táta tím dával najevo, že můj vztah s Harrym akceptuje, a že mi ho povoluje.
***
"Jsem na tebe pyšný, Roxy. Neměl jsem ani ponětí, že máš takový talent," zatvářil se smutně.
"Ale vždyť jsi mě tolikrát slyšel zpívat…?" zeptala jsem se nechápavě. Nemohla jsem pochopit, jak si toho nemohl všimnout. Vždyť jsem zpívala i před tím, než máma zemřela…
"Já vím, ale nikdy jsem tomu nekladl moc velkou váhu, víš? Myslel jsem, že z tebe nakonec přece jenom bude třeba právnička anebo doktorka, ale když máma umřela, tak… Vím, že tě před tím učila, jak se správně zpívá a hraje na kytaru, ale potom, co umřela… Já nevím… Prostě jsem to přestal vnímat, až moc mi to všechno připomínalo Sáru," kajícně sklonil hlavu. Opravdu ho to všechno mrzelo a teď všech těch chvil lituje, ale já už nechci, aby se dál trápil.
"Odpouštím ti. Věřím, že ses změnil, že tě Emma změnila, a že teď už se tak nikdy chovat nebudeš," řekla jsem, abych odlehčila jeho ztrápenému srdci. Pousmála jsem se. Sama jsem věřila tomu, co jsem právě řekla a tak jsem to už nechtěla dál řešit.
Táta mě prudce objal. Měl štěstí, že už mezi námi nestál Harrry, jinak by mi z něj totiž zbyla jenom mega náplň do bagety. Stáli jsme s tátou v rohu sálu, takže když mě pustil, tak jsem se musela pořádně porozhlédnout, abych děcka vůbec našla. Stejně jsem jenom zahlídla Louise s Eleanor. Zrovna tančili valčík.
"Mám tě moc rád, Roxanne," řekl táta a dal mi pusu na čelo.
"Já tebe taky, ale neříkej mi Roxanne, nemám to ráda. Jsem Roxy," řekla jsem celkem nahlas. Nikdy jsem neměla potřebu říkat svoje city nahlas, ale dnes jsem si to mohla dovolit, protože jsme stáli tak daleko od ostatních, že nás nikdo nemohl slyšet. Za žádných okolností.
"Tati, půjdu se podívat do druhého sálu. Chci si zatancovat s Harrym," usmála jsem se a nahodila jsem pohled ztraceného štěňátka. Povolil mi to a tak jsem utíkala přes krátkou chodbu do druhého sálu. Ještě před tím, než jsem tam ale vešla, tak jsem se vydala na záchody. Můj make-up potřebuje patřičně doopravit.
Vešla jsem dovnitř dveřmi s dámskou značkou (taková ta panenka ;)), zabočila jsem za roh, dostala jsem se k umyvadlům, ale to, co jsem tam uviděla, se mi rozhodně nelíbilo. Byla tam Amber a…
To be continued...

§§§
Líbíla se?
Kdo myslíte, že na těch záchodkách bude s Amber? (strašně primitivní otázka XD)
Poslední větu (To be continued...) věnuji mé milované kamarádce Alči >>> Miluju, když se zlobíš. Jsi strašně roztomilá :*
 

3 people judged this article.

Comments

1 Lizzy Lizzy | 18. may 2012 at 20:06 | React

že sa vôbec pýtaš! jasné že sa páčila ;-)  .... No ja neviem kto by tam mohol byt s Amber ... Žeby jeden z chalanov zo skupiny?? ja fakt neviem :D

2 Nerea Nerea | Web | 18. may 2012 at 20:56 | React

[1]: Vždyť je to tak jednoduchý... Proč by asi byla Roxanne naštvaná??? Tak přišel na to někdo? :)

3 Isa Isa | Web | 18. may 2012 at 21:54 | React

Říkala jsem, že nechci nic napínavýho. :D Určitě tam je Harry. Ten je ale zlej. No nějaký drama přijít muselo. Neuvěřitelně se těším na další díl. Dneska jsem nakonec přečetla všechny díly, protože jsem se prostě nezvládla odtrhnout. :D

4 Lejla Lejla | Web | 20. may 2012 at 11:07 | React

Tak samozrejme je tam Harry :D teda myslim, podle toho jak byla nastvana, tak jo.. Moc se mi kapitolka libi a tesim se na dalsi, jen tak dal ;)

5 Eliss Eliss | 31. may 2012 at 22:10 | React

Néé já nechci aby se pohádali :( :D tohle byla úplě nádherná kapitola, ale myslím že to už víš moc dobře i ty :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama