Zrcadlový obraz

3. february 2012 at 20:07 | Nerea Moor
První... Úplně první jednorázovka, se kterou bych se chtěla pochlubit. Je to o nešťastné dvojci. Severus a Lily. Vždy.Zrcadlový obraz

Díval se do neznáma... A najednou z ničeho nic byla tu. Stála asi půl kroku za ním a jednu svoji ruku měla položenou na jeho rameni. Tvořili zvláštní kontrast. On oblečený v černém upnutém hábitu a ona v bílých, volně vlajících šatech.
Její smaragdově zelené, vřelé oči se dívaly do těch jeho, temně onyxových. Jehooči byly vždy ukryté pod silnou ledovou krustou, ale když se na něj dívala ona, věděl, že v něm může číst jako v otevřené knize. Před ní neměl tajemství.
Ona, jeho láska, byla vždy tak střašně nádherná, až z toho přecházel zrak. Její temně rudé vlasy jí ve velkých vlnách spadaly na ramena a lopatky. Její plné, světle růžové rty jakoby lákaly k něžným, ale i vášnivým polibkům. Její liliová vůně se za ní vždy nesla jako mlžný opar, který každého na značnou chvíli omámil.
Stála za ním v jednoduchých bílých šatech, ve kterých se mu zjevovala ve snech a s jemným úsměvem na rtech mu dávala na vědomí, že vždy budou jen přátelé a nic víc. Ale ani toto ho nehohlo odradit a on se do ní celou svou duší i srdcem zamiloval. Navždy.
A když chvilka jejího okouzlení pominula, uvědomil si, že ona tu vlastně není, že je už více než šestnáct let po smrti. A ona na ni nemůže zapomenout. Tak moc ho to bolí. Tak moc ho bolí vědomí, že je jeho vina, to, že tu teď s ním nemůže doopravdy být. Že je jeho vina, to, že ona je teď pouhým zrcadlovým obrazem.

Nerea
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement