2. kapitola - Nástupiště 9 a 3/4 a Lucius Malfoy

7. january 2012 at 18:20 | Nerea Moor |  Lucem Vitae

2. kapitola - Nástupiště 9 a 3/4 a Lucius Malfoy

Takže, po dlouhé době nová kapitola Lucem Vitae. Ve zkratce: nástupiště 9 a 3/4, rodinky, Blacky, Lucius Malfoy a rusovláska (všichni víme která). :D Příjemné čtení přeje, Nerea.2. kapitola - Nástupiště 9 a 3/4 a Lucius Malfoy

Bylo 1. Září a já jsem prošla přepážkou na nástupiště 9 a ¾. Byl docela pěkný den já, měla dobrou náladu, a proto jsem se na všechny a všechno usmívala. Zato Blacky, můj velký černý pes se se způsoby nezdržoval a rovnou skákal na všechny strany a vesele štěkal. Tahala jsem za sebou kufr, ale ani to nemohlo zkazit mou dobrou náladu.
Rozhlédla jsem se po nástupišti a pohledem jsem narazila na Abraxase Malfoye a jeho syna Luciuse, oba byli stejní tupci. Namyšlení, arogantní a hlavně povýšení tyrani, kteří opovrhují mudly, polovičními čaroději a čaroději z mudlovských rodin. Nechápu, jak se mohou považovat, za něco víc, když se přidají k Voldemortovi, když on sám je poloviční čaroděj.
No nic. Kohopak tu máme dál. Oh, ano. Walburga Balcková, Orion a jejich nejmladší synáček Regulus. Mimochodem taky smrtijed.
Potom další Blackovi. Cygnus a Druela s Bellatrix, Andomedou a Narcissou.
Nejstarší Bella, to není co dodat. Od svých patnácti je šílená a nejvíc to asi vnímá Rudolfus Lestrange - její snoubenec.
Nejmladší Narcissa je taková neutrální domácí puťka bez vlastního mozku. Je zaslíbena mladému Malfoyovy, i když z jeho strany to nejde poznat.
A nakonec Andromeda, ta jediná je alespoň trochu normální. Dostala se do Zmijozelu, stejně jako všichni z její rodiny přední, ale nesdílí jejich smrtijedské názory, stejně jako Orionův prvorozený Sirius. Úchylárny s hvězdama.
Potom Weasleyovi, podle některých krvezrádci a podle druhých obyčejná rodina na dobré straně.
Potterovi, další rodina na straně dobra tvořená Johnem a Kimberly a jejich jediným synem Jamesem. James, to je kapitola sama o sobě. Stejně jako jeho otec i James je zběhlý v úmyslném i neúmyslném porušování školního řádu. Patří do party, která si říká Pobertové. Spolu se starším Blackem, nějakým Lupinem a Pettigrewem. Víc o nich nevím a to ne že bych byla drbna. Jenom malinko, ale co, musím mít přehled.
Po těchto faktech jsem svůj pohled radši zastavila, vykašlala jsem se na svoje myšlenkové pochody, a jelikož měl vlak za deset minut odjíždět, tak jsem si upravila vlasy a vydala jsem se hledat buď volné kupé, nebo, aspoň kupé s normálními lidmi. Blacky šel samoskou za mnou.
Snažila jsem se už nějakou tu chvíli vytáhnout kufr do vlaku, když jsem si všimla mladého Malfoye jak otravuje nějakou, na podled sympatickou, rusovlásku. Na nic jsem nečekala a co nejrychleji jsem vytáhla kufr. Potom jsem se vydala spolu s Blackym srazit Malfoyovy hřebínek.
"Ahoj, viď že tě tady Luciusek neruší?" zeptala jsem se. Lucius se na mě zašklebil a přejel mou postavu pohledem. Blacky nebezpečně zavrčel.
"Hleď si svého šmejdko," zavrčel. Tak to neměl, do šmejdek mi nadávat nebude. Mám čistější krev, než si dokáže představit.
"A co když ne? Co mi uděláš? Troufneš si na mě? Na Ellise Whiteovou?" zeptala jsem se povýšeně. Jistěže si netroufne. Jsem Whiteová a to jméno zaručuje naprostou nedotknutelnost, pokud se jedná o jakékoli boje či spory. Whiteovi jsou, byli a budou ten nejváženější a nejstarší rod vůbec. O to se postarám.
Malfoy vytřeštil oči.
"Tak co," otočila jsem se na rusovlásku,"otravuje tě tu?"
A než stačila cokoli říct, ozval se Malfoy : "Ne. Jen si přátelsky vykládáme."
"Je to vidět," řekla jsem a přistoupila jsem k němu asi na deset centimetrů. Potom jsem k němu zašeptala: "Tak, co kdyby sis šel povídat s Narcissou, myslím, že jako tvoje snoubenka by o tvoji přátelskou konverzaci určitě stála, i když…"
Potom jsem se odtáhla a sladce jsem se na něj usmála.
Chvíli na mě čuměl, ale potom se vzpamatoval, zdržel se jakýchkoli komentářů a se sprostým zakletím zmizel ve dveřích nějakého, smrtijedy přecpaného, kupé.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement