1.kapitola - Setkání

30. october 2011 at 11:33 | Nerea Moor |  Antiqua

Takže tu máme první kapitolu. Doufám, že se bude alespoň trochu líbit. Užijte si to. Nerea

1. kapitola - Setkání

Nikole:
Přijela jsem do města, do toho osudného města, které mi nadobro změnilo můj dlouhý a nudný život k lepšímu. Přijela jsem ve svém miláčkovy, bílém BMW m3. Zbožňuju ho, už má pár roků za sebou, ale jezdí unikátně.
Měla jsem tu nějakou práci, ale nejdřív jsem si musela najít nějaké ubytování a protože byla sobota, bylo to jednoduché. Zašla jsem si do Grillu, což je zdejší bar, ve kterém se slezá většina města.
Zaparkovala jsem na parkovišti u baru a vyšla z auta. Jen co jsem otevřela dveře do baru, do někoho jsem narazila. Já to ustála, ten druhý ne.

Rozkoukala jsem se z překvapení a na zemi podemnou jsem uviděla Kathrine, teda ne tak úplně Kathrine, ale její dvojnici. Dívku jejíž jméno znám jako své vlastní boty, Elenu Gilbertovou, přítelkyni slušného Stefana Salvatora, jež zde v Mystic Falls vlastnil, spolu s jeho bratrem Damonem penzion.
"Promiň, nechtěla jsem do tebe vrazit. Moc se omlouvám," začala jsem se omlouvat a pomohla jí na nohy.
"To nevadí, jsem v pohodě," odpověděla,"mimochodem jmenuji se Elana Gilbertová a ty?"
"Withmoorová, Nikole Withmoorová, ale říkají mi Niky," odpověděla jsem zdvořile a zeptala se, jen tak čirou "náhodou":"nevíš kde bych našla nějaký hotel nebo ubytování?"
Zamyslela se. "A na jak dlouho?"
"Na dobu neurčitou, zatím nevím. Mám tu nějakou práci a nevím jak dlouho bude trvat, než ji dokončím," mlžila jsem a přešlápla z nohy na nohu.
"No hotelů je tu spousta, ale myslím, že kdybych se přimluvila, mohla bys bydlet v penzionu bratří Salvatorů, je to celkem pěkné a historií protkané místo," řekla a nejistě se na mě usmála. Byla docela pěkná, stejně jako Kathrine, ale stejně jako Kath, ani ona na mě neměla, ani krásou, ani chytrostí, ani šarmem a ani roky strávenými dlouhým monotoním životem. Jistě, možná kdyby byla na světě delší dobu, všechny tyto vlastnosti by si osvojilavelice rychle, ale stejně by to nebylo to samé jako dary od přírody, které já mám už od dětství.
"Pojeď za mnou, řekla a nastoupila do svého auta. Napodobyla jsem ji a ikdyž jsem věděla , kse penzion Salvatorů je, hrála jsem hloupou a nechala ji jet první. Zanedlouho už jsem viděla dům, který se měl stát co nevidět mým novým domovem.
Vylezli jsme z aut a došli ke dveřím, Elena vytáhla klíče a odemkla. Otevřela dveře a ikdyž jsem mohla vstoupit bez pozvání, počkala jsem si, až udělá další chybu a pozve mě dál.
"Pojď dál a udělej si pohodlí," řekla milým hlasem a já vstoupila do penzionu. Koho si ta holka všechno pozve domů, myslím, že kdyby se tu objevil Nik (Nikolaus) se zraněným štěnětem v náručí, pozvala by ho dovnitř během vteřinky, kdyby ovšem nevěděla jak vypadá.
"Stefane!" zařvala na celý dům, "máme návětěvu!"
"Ano, zlatíčko, hned jsem dole," ozval se hlas, který čišel sarkasmem. Hlas, na který jsem se těšila a vzpomínala celých dlouhých 145 let. A hned po hlase se ukázal jeho majitel. Dolů z dlouhých schodů sešel Damon, ten, kvůli kterému je moje věčnost příjemnější.
"Ztichni, Damone. Kde je Stefan?" zeptala se z ostra Elena.
"Šel se prát s veverkama..." Nestihl dopovědět , jelikož mu so řeči skočila Elena.
"Damone! Buď zticha," procedila zkrs zuby Elena a kývla hlavou směrem ke mě.
"No jo, bože. Jako bych jí nemohl vymazat myšlenky na to co se stalo, jediným pohledem do očí.." mumlal si pro sebe Damon, tak aby to Elena neslyšela, ale jelikož jsem upír, tak jsem ho slyšela perfektně.
Přešla jsem k Eleně, která stála pod schody a čekala na Damona.
"Ahoj, já jsem Nikola Withmoorová. Je vidět, že gentlemani už dávno vymřeli," řekla jsem svým oblíbeným stylem hlasu. Damon se už nadechoval, že něco řekne, když mu do toho skočila Elena: "Nikole potřebuje ubytování a jelikož tohle je penzion, tak jsem jí nabýdla , že se přimluvím. Až sem dojde Stefan, budeme hlasovat, jestli tu zůstane nebo ne." Potom se otočila ne mě: "No, my si zatím půjdeme sednout do obýváku, Niky," řekla a zevedla mě do velké místnosti s krbem, televizí a přepychovou sadou sedaček, kde si sedla na pohovku a já jsem si vyhlídla křeslo tak, abych měla za zády zeď. To je takový můj zvyk, z dob, kdy jsem se před Nickem schovávala spolu s Kath. Nicku říkám Klausovi jenom já a jeho nejbližší rodina, která už je dávno po smri až na Elijaha.
Chvíli jsme si povídali a potom už se objevi Stefan.
"Ahoj, Eleno. Jak ses měla?" zeptal se Stefan a políbil ji na čelo.
"Dobře. Když jsem šla z Grillu, doslovně jsem narazila do Nikole Withmoorové. Nikol, tohle je Stefan. Stafene, tohle je Nikole," představila nás Elena.
"Ahoj, Stefane," řekla jsem, když jsem se postavila a podala mu ruku.
"Čau, Nikol," řekla a potřásl si se mnou rukou.
"Ale, ale, ale, už jste jako staří rodiní přátelé," ozval se Damon a vešel do pokoje.
"Stefane," oslovila jsem ho a zcela přešla Damonovu narážku,"chtěla bych se zeptat, jestli pro mě nemáte nějaký volný pokoj, prosím?"
Jen co jsem domluvila ozval se Damon: "Tos uhodla. Nemáme."
"Chovej se slušně," vyjela na něj Elena.
"Já myslím, že by to šlo," ozval se po chvíli Stefan.
"Já taky," přitakala Elena a otočila se na Damona s prosíkem v očích.
"Ne, já absolutně nesouhlasím, neudu se dělit o dům s...ní. Já říkam ne," razantně odmítl moji přítomnost v domě, ale to mě neodradilo, když byl ještě člověk, tak jsme se z počátku taky trochu kočkovali, ale nakonec jsme s edo sebe zamilovali a v ten poslední den předtím, než jsem vyslovila kouzlo, mě požádal o ruku a já souhlasila. Navlíkl mi prsten a já se slzami v očích pronesla kouzlo zapomění. Zapoměli na mě všichni, jen Kath si myslí, že jsem ji opustila ještě před plavbou do Ameriky a že se teď schovávám po evropě. Damon tehdy věděl o mojí minulosti. Přestože jsem byla upír a čarodějka v jednom, miloval mě a požádal mě o ruku, návlékl mi prsten své zesnulé matky a políbil mě s takovou vášní, jakou jsem ještě nezažila. Teď jen počkat a zjistit, jestli se do mě zamiluje znovu. Porpříadě, že by mě nemiloval, nechat ho jít a zabít se, protože život bez něj a jeho lásky nemá cenu.
"Máš smůlu Damone. Jsme dva proti jednomu", vyřešila to Elena,"teď pojď Niky chci ti ukázat tvůj nový pokoj," Otočila se na Stefana a zeptala se: "Ten modrý nebo ten zelený?"
"Rozhodně zelený," odpověděl Stefi.
Elena mě vzala za ruku a táhla mě do patra, na schodech se zastavila, vymámila ze mě klíčky od auta a nařídila Damonovi, ať donese kufky do mého pokoje. Spolu s Elenou jsem vystoupala schody a dlouhou chodbou jsme došly až k nejzazším dveřím. Byly tmavě zelené.
"Toto je tvůj nový pokoj, starej se oněj dobře, je moc pěkný a navíc Stefanův oblíbený," řekla a ukázala na zelené dveře.
Otevřela jsem dveře do mého nového domova a to co jsem uviděla mě naprosto uchvátilo. Bylo to, jako vstoupit do nového světa. Stěny pokoje tmavě zelené, obložené bíle natřenými laťkami, které sahaly do půlky stěn. Podlaha byla dřevěná, nejspíš mahagonová. Nalevo vedle dveří stála přeplněná knihovna a napravo byla mahagonová starožitná skříň, do které by se moje oblečení vešlo asi pětrkát. Na pravé boční stěně byly prádné police a že jich bylo hodně. Pod nimi stál stůl, starožitný asi jako všechen nábytek v tomto domě. Byla na něm jen lampička, zjevně někdo počítal s tím, že v tomto pokoji bude nějaký majitel bydlet a tak to tu krásně zařídil. Na levé boční stěně pokoje byl střední obraz zesnulé paní Salvatorové. U stěny stála tmavá postel s bílými polštářky a nebesy. Povlečení bylo z hedvábí, bylo zelené a opravdu luxusní.
Zmého přemýšlení mě vytrhl až Damon s kufry, měla jsem jen dva a navíc byl upír, pro kterého jsou dva kufry jako dvě knihy.
"Jsem tu. Normálně sluhu nedělám, ale kdybys mě potřebovala, můj pokoj je naproti," řekl laškovným hlasem a v očích mu zajiskřilo.
"Jé, díky. Ale kdybys něco potřeboval ty, tak já tu nejsem," opáčila jsem, mrkla na něj a s veselým "ahoj" jsem mu práskla dveřmi přímo před nosem.
 

1 person judged this article.

Comments

1 May ♥ May ♥ | Web | 8. march 2012 at 20:11 | React

uuu... vypadá to velice zajímavě. =))
velmi pěkné =)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement